Достапни линкови

Се урна шпански воен авионВоено-транспортен авион Ербас А400М се урна при вршењето на тест - лет во Шпанија, при што загинаа членовите на екипажот. Од осум до 10 луѓе биле во авионот кога се приземјил , кратко по полетувањето од аеродромот во јужниот град Севилја. Пожарникарите и итни екипи се на местото на несреќата. Аеродромот Севилја е затворен и воздушниот сообраќај е пренасочен..

XS
SM
MD
LG