Достапни линкови

Дваесетина повредени пренесени во Ургентниот центар


Дваесетина повредени во денешната оружена пресметка во Куманово досега се пренесени во Клиничкиот центар во Скопје.

Шеснаесет се во Ургентниот центар, а на дел од нив во моментов им се вршат хирушки интервенции.

Дел од повредените во Скопје беа транспортирани со возила на прва помош, а дел со хеликоптер.

Повредени полицајци од Куманово се пренесени и во градските болници „8-ми Септември“ и „СВ. Наум Охридски

XS
SM
MD
LG