Достапни линкови

ДОМ ја напушти владината коалиција


Централниот одбор на ДОМ по разгледувањето на актуелната политичка ситуација донесе одлука за излегување на партијата од владината коалиција предводена од ВМРО-ДПМНЕ. Со овој чекор, како што наведуваат, партијата ќе помогне во разрешување на длабоката политичка криза која е закана за стабилноста на Македонија.

XS
SM
MD
LG