Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и со слаб променлив ветер. Утринската температура ќе се движи од осум до 15, а дневната од 23 до 28 степени. Во Скопје сончево со мала облачност и со слаб променлив ветер. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе се искачи до 27 степени.

XS
SM
MD
LG