Достапни линкови

Раул Кастро во посета на Москва


Кубанскиот претседател Раул Кастро на аеродромот во Москва

Кубанскиот претседател Раул Кастро ја започна посетата на Москва, при што ќе присуствува и на парадата на 9 мај за одбележување на 70 годишнината од поразот на нацистичка Германија во Втората Светска Војна. Тој за време на посетата ќе се сретне и со руското лидерство во услови на одмрзнување на односите меѓу двете земји. Кастро е првиот странски лидер кој пристигна во Русија пред прославата.

XS
SM
MD
LG