Достапни линкови

Одлука на ИО на ДОМ за излегување од Владата


Демократската обнова на Македонија на вчерашната седница на Извршниот одбор на партијата донела одлука за излегување од владината коалиција. Според соопштението, на седницата било заклучено дека со таквиот чекор ДОМ ќе помогне во разрешувањето на длабоката политичка криза која е закана за стабилноста на Македонија. Одлуката, како што наведуваат од ДОМ ќе биде предложена на Централниот одбор што ќе се одржи наредните денови.

XS
SM
MD
LG