Достапни линкови

Јанкулоска-Протестите беа вандалски напад врз полицијата


Mинистерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска

Mинистерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска изјави дека вчерашните протести биле вандалски напад врз полицијата. Според неа, полицијата не употребила прекумерна сила врз демонстрантите. Таа информира дека биле повредени 38 полициски службеници, од кои 6 посериозно, а 30 демонстранти биле приведени од кои 2 малолетници. Јанкулоска додава и дека полицијата влегла во градската библиотека „Браќа Миладиновци“ и дека таму привела едно лице. Акцијата во читалната, како што наведе таа била легитимна.

XS
SM
MD
LG