Достапни линкови

САД понудија милионски потерници по лидерите на ИД


Соединетите држави понудија награди од над 20 милиони долари за информации кои ќе водат до четворицата главни лидери на милитантната група Исламска држава. Стејт департментот соопшти дека станува збор лица кои оперирале во Ирак и Сирија.

XS
SM
MD
LG