Достапни линкови

Времето денеска: сончево и многу топло


Во Македонија ќе биде сончево и многу топло, а до крајот на денот ќе има локално зголемување на облачноста. Дневната температура ќе се движи од 29 до 35 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево и многу топло, со мала до умерена локална облачност кон крајот на денот. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

XS
SM
MD
LG