Достапни линкови

Сириската опозиција поканета на разговори во Женева


Претставникот на ОН во Сирија, Стафан де Мистура изјави дека ги поканил лидерите на вооружените фракции на сириската опозиција на консултации. Тој говорејќи на прес конференција во Женева порача и дека нема да соопшти дополнителни информации. Мистура не нагласи и поточно кои лидери на фракции на сириската опозиција биле поканети на разговорите за кризата во нивната земја.

XS
SM
MD
LG