Достапни линкови

Времето денеска: сончево и потопло


Во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од седум до 14, а дневната од 25 до 33 степени. Во Скопје ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Утринската температура ќе се спушти до 12, а дневната ќе се искачи до 30 степени.

XS
SM
MD
LG