Достапни линкови

Напад на владин автобус во Авганистан


Авганистанските власти соопштија дека во напад на бомбаш самоубиец загинало најмалку едно лице а 15 биле повредени. Целта на нападот бил автобус кој пренесувал вработени во канцеларија на главниот обвинител до главниот град Кабул. Според првичните информации сите жртви биле цивили. Талибанците ја преземаа одговорноста за нападот.

XS
SM
MD
LG