Достапни линкови

Напад на воен конвој во Индија, 8 жртви


Најмалку осум индиски војници загинале, а пет биле повредени кога воен конвој бил нападнат од вооружени сепаратисти во североисточниот дел на земјата. Полицијата соопшти дека милитантите отвориле оган кон војската пред да детонираат бомба за време на нападот во реонот Нагланд, кој се наоѓа во близина на границата со Мјанмар. Според нив, четворица војници кои се возеле во конвојот се исчезнати.

XS
SM
MD
LG