Достапни линкови

Во Далас убиени две вооружени лица


Властите во близина на американскиот град Далас соопшти дека биле убиени две вооружени лица откако отвориле оган надвор од местото каде што се одржувал натпревар на карикатури на Пророкот Мухамед. Властите на Гарланд соопштија дека двете лица од автомобил почнале да стрелаат врз припадници на службата за безбедност, по што полицијата возвратила на огнот. Иницијативата за одбрана на американската слобода организираше натпревар за најдобра карикатура на Пророкот Мухамед. Во јануари годинава во Париз вооружени исламисти, како реакција на карикатура на Мухамед ја нападнаа редакцијата на францускиот сатиричен магазин „Шарли Ебдо“ при што убија 12 луѓе.

XS
SM
MD
LG