Достапни линкови

Експлозија во близина на седиштето на ДУИ во Мала Речица


Синоќа во непосредна близина на седиштето на ДУИ во Мала Речица се слушнала силна експлозија. При првичниот увид на полицијата било констатирано дека од детонацијата нема повредени лица, ниту пак е причинета материјална штета на објекти или предмети, освен на коловозот. Тетовскиот портал „Тетова сот“ објави дека лица на мотор фрлиле, најверојатно рачна бомба „кашикара“ пред седиштето на ДУИ по што избегале.

XS
SM
MD
LG