Достапни линкови

Времето денеска: сончево и топло


Во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Температурата ќе се движи од 19 до 30 степени. Во Скопје слично време, сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Температурата ќе достигне до 27 степени.

XS
SM
MD
LG