Достапни линкови

Исламската држава одговорна за бомбашките напади во Багдад


Илустрација.

Исламската држава денеска ја презеде одговорноста за два бомбашки напади во Багдад во кои загинаа најмалку 19 луѓе. Два автомобили вчера експлодираа десет минути еден по друг во трговската област Карада во центарот на Багдад. Исламската држава соопшти дека цел на нападот била шиитската милиција која во провинцијата Анбар се бори против нив.

XS
SM
MD
LG