Достапни линкови

Временска прогноза - Сончево време со мала облачност


Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен и западен правец. Температура ќе се движи од 22 до 29 степени. Во Скопје слично време со температура до 26 степени.

XS
SM
MD
LG