Достапни линкови

Временска прогноза - Умерено облачно со локален дожд


Macedonia - Boat in Lake Matka near Skopje, spring - 26Mar2012

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со слаб, а во западните делови умерен, повремено засилен ветер од западен правец. Попладне ќе има зголемување на облачноста со локален краткотраен дожд.

Минималната температура ќе биде од 4 до 11 степени, а дневната од 19 до 26 степени.

Во Скопје облачно со слаб ветер од северозападен правец. Попладне ќе има зголемување на облачноста со услови за краткотраен слаб дожд.

Утринската температура ќе биде 8, а дневната ќе достигне до 22 степени.

На почетокот на работната седмица ќе има значителен пораст на температурите, особено од вторник.

XS
SM
MD
LG