Достапни линкови

Груевски единствен кандидат пред конгресот на ВМРО ДПМНЕ


Актуелниот лидер на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски

Актуелниот лидер на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски е единствениот кандидат за претседател на партијата. Конгресот на ВМРОП ДПМНЕ ќе се одржи утре и задутре во Куманово. До истекот на рокот во 15 часот пристигната била само кандидатурата на Груевски. Зад неговото име се потпишале повеќе од триесет делегати. Во салата е најавено дека ќе бидат присутни 560 делегати, а гласањето за избор на лидер на партијата ќе се одржи в недела.

XS
SM
MD
LG