Достапни линкови

Двајца украински војници и еден бунтовник загинале во борбите


Двајца украински војници и еден проруски бунтовник загинале во последните 24 часа во борбите во источна Украина и покрај примирјето. Украинските војници загинале, а други двајца биле повредени во напад на проруските сепаратисти, кои користеле тешко оружје, што е забрането според примирјето постигнато во февруари. Прорускиот бунтовник бил убиен, а друг повредн во судирите со владините сили.

XS
SM
MD
LG