Достапни линкови

Преговори на авганистанските власти и талибанците во Катар


Делегација на авганистанските власти ќе оствари средба со претставници на талибанците во наредните денови во Катар. Според соопштението на Високиот совет за мир, 20 претставници на власта ќе имаат отворени разговори со талибанците. Средбите ќе се одржат на 3 и 4 мај. Високиот совет за мир е претседателско тело кое има за цел да преговара со талибанците за да се стави крај на борбите во земјата.

XS
SM
MD
LG