Достапни линкови

Привремено примирје во јеменскиот град Аден


Борците лојални на протераниот јеменски претседател Абд Рабу Мансур Хади прогласија двочасовно примирје во јужниот град Аден по повиците на хуманитарните групи. Од минатиот месец траат борбите во пристанишниот град меѓу борците на Хади и шиитските бунтовници Хути. Според соопштението, хуманитарните групи ќе може да им пружат помош на раселените лица и да ги лечат повредените.

XS
SM
MD
LG