Достапни линкови

Амнестија за безбедносните лица кои побегнале од офанзивата на ИД


Ирачкиот премиер Хаидер ал Абади

Ирак им понуди амнестија на безбедносните претставници кои ја напуштиле својата функција кога милитантите на Исламската држава ја преземаа контролата врз големи делови на северниот и западниот дел на Багдад во минатата година. Во соопштението на премиерот Хаидер ал Абади е наведено дека амнестијата е за сите оние кои избегале, биле отсутни или се повредиле за да избегнат да работат, при што се повикуваат да се вратат на должност во рок до 30 дена.

XS
SM
MD
LG