Достапни линкови

Спасен тинејџер петти ден по земјотресот во Непал


Спасувањето на тинејџерот во Непал.

Властите на Непал соопштија дека еден тинејџер бил извлечен од урнатините на заграда во Катманду пет дена откако земјата ја погоди катастрофален земјотрес. Но, се уште има различни информации за името и возраста на преживеаниот. Портпаролот на полицијата, Камал Синг Бам изјави дека се работи за 15 годишно момче. Според други избори момчето имало 18 години. Толпата го поздравила неговото спасување од урнатините. Момчето не било длабоко закопано, туку било заробено измеѓу два урнати ката на зградата.

XS
SM
MD
LG