Достапни линкови

Лукашенко-Евреите во Белорусија да бидат ставени под контрола


Белорускиот претседател Александар Лукашенко

Белорускиот претседател Александар Лукашенко изјави дека сите Евреи во земјата треба да бидат ставени под контрола. Тој го даде коментарот за време на годишното обраќање на нацијата при што влезе и во вербален напад со сопственикот на најголемиот интернет провајдер во Белорусија, Јури Зисер. Лукашенко упати критика до Зисер од кој побарал пред една година да ги стави под контрола Евреите и порача дека не биле во можност да го нормализираат човекот. Зисер изјави дека не му е јасно како треба да се нормализираат Евреите, кои не се некоја организација.

XS
SM
MD
LG