Достапни линкови

Судири на полицијата и демонстрантите во Балтимор


Полицијата се судрила со демонстрантите во американскиот град Балтимор за време на синоќешните немири по погребот на еден афро американец кој почина во притвор. Полицијата употребила солзавец за да растера околу 200 демонстранти додека се обидувала да спроведе полициски час во градот. Демонстрантите фрлале шишиња врз полицијата. Американскиот претседател Барак Обама изјави дека нема изговор за насилството.

XS
SM
MD
LG