Достапни линкови

Инцко-Последно предупредување е нападот во Зворник


Високиот претставник на меѓународната заедница во Босна и Херцеговина Валентин Инцко

Високиот претставник на меѓународната заедница во Босна и Херцеговина Валентин Инцко, го осуди синоќешниот напад врз полициска станица во Зворник. Според него, нападот, по тој во Бугојно и врз американската амбасада во Сараево е „последно предупредување“. Тој порача и дека не очекува дестабилизација на ситуацијата во БиХ, туку уште подобра соработка на полициските сили на федерално ниво.

XS
SM
MD
LG