Достапни линкови

Средношколците на средба во МОН


Протестите на средношколците.

Претставници на Средношколскиот пленум биле повикани во Министерството за образование и наука на средба. Како што наведуваат од пленумот на нивниот фејсбук профил средбата е во тек и најавуваат поконкретни информации откако разговорите ќе завршат. Тие беа повикани на средба набрзо откако почнаа со поставување на кампот пред зградата во која е сместено министерството. Средношколците во четвртокот излегоа на трет протест против лошите реформи во средното образование.

XS
SM
MD
LG