Достапни линкови

Израелски воздушен напад на границата со Сирија


Архива

Израелската војска синоќа лансираше воздушен напад врз нејзината граница со Сирија откако милитанти носеле бомба на Голанската Висорамнина. Војската соопшти дека целта била да се спречи нападот.

Од израелски извори нема вести за жртви додека иранската државна телевизија јави дека четворица луѓе биле убиени во израелски воздушен напад на Голанската Висорамнина.

XS
SM
MD
LG