Достапни линкови

Во Велес погребани загинатите мигранти


Четиринаесетте мигранти кои во четвртокот вечерата загинаа кога ги прегази воз на пругата Скопје - Велес, денеска беа погребани во заедничка гробница на велешките гробишта во Раштани.
Починатите се на различна возраст, а од Обвинителството велат дека станува збор за Авганистанци и Сомалијци. Во досегашните несреќи по македонски пруги загинаа 27 лица, бегалци од Блискиот Исток и Африка.

XS
SM
MD
LG