Достапни линкови

На референдумот за ГТЦ денеска гласаа затворениците


Четириесет и пет затвореници и притворени, кои се жители на Општина Центар го искористиле своето право на глас и гласале на референдумот за ГТЦ, соопштија од ДИК. Од таму велат дека гласале лица кои се сместени во затворите во Шутка, Куманово, Идризово и Штип. Записниците се под надзор и ќе бидат отворени утре по 19 часот, соопштува ДИК.

Изборниот материјал со референдумското прашање е веќе доставен во 78 избрирачки места на територијата на Општина Центар.

XS
SM
MD
LG