Достапни линкови

Силен земјотрес во Непал


Илустрација.

Силни земјотреси, со јачина од 7,5 до 7,9 степени според Рихтеровата скала се регистрирани на територијата на Непал, на 80 километри северозападно од главниот град Катманду.

Веднаш нема информации за жртви, а првичните информации велат дека неколку куќи и згради биле оштетени. Земјотресите биле почувствувани и во Пакистан и во Индија.

XS
SM
MD
LG