Достапни линкови

Времето денеска ќе биде променливо облачно


Времето денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со појава на краткотраен пороен дожд освен во јужните и источите делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен претежно јужен ветер.

Утринската температура ќе се движи од четири до 10, а дневната од 15 до 21 степен.

Во Скопјеќе биде променливо облачно, со дневна температура до 20 степени.

Во недела и во понеделник претпладне ќе потрае период на преодно стабилизирање на времето, а од понеделник попладне ќе има повремени врнежи од дожд. Во вторник се очекува нестабилно време со пороен дожд и појава на грмежи.

XS
SM
MD
LG