Достапни линкови

ЛШ-Реал против Јувентус, Барса го доби Баерн


Во полуфиналето на лигата на шампионите силите ќе ги одмерат екипите на Реал Мадрид и Јувентус, односно Барселона и Баерн Минхен. Првите полуфинални мечеви ќе се играат на 5 и 6 мај, а реваншот е закажан за 12 и 13 мај. Финалето ќе се игра на 6 јуни во Берлин. Реал Мадрид е актуеленевропски првак и атакува на 11 трофеј во лигата на шампионите.

XS
SM
MD
LG