Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно и врнежливо


Во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има слаб локален дожд, особено во западните и северните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец. Утринската температура во земјава ќе биде во интервалот од -2 до 7, а дневната ќе достигне од 18 до 24 степени. Во Скопје претпладне умерено облачно, попладне променливо со услови за повремен слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до 5, а дневната ќе достигне до 17 степени.

XS
SM
MD
LG