Достапни линкови

Шешељ во рок од три дена да се изјасни за враќањето во Хаг


Претседателот на Српската радикална партија Воислав Шешељ

Претседателот на Српската радикална партија Воислав Шешељ во рок од три дена треба да се изјасни по барањето на Обвинителството под итно да се примени одлуката за негово враќање во Хаг. Жалбениот совет на Хашкиот трибунал на 30 март на Претресниот совет му нареди под итно да ја отповика одлуката од 6 ноември 2014 година за привремено пуштање на слобода на Шешељ и му нареди да го врати во притворската единица на Трибуналот во Шевенинген.

XS
SM
MD
LG