Достапни линкови

Обама-Двајца заложници убиени во антитерористичка операција


Американскиот претседател Барак Обама

Белата куќа соопшти дека двајца заложници биле убиени за време на американската антитерористичката операција во близина на границата меѓу Авганистан и Пакистан во јануари. Американскиот претседател Барак Обама изрази жалење дека операцијата завршила со смртта на двајца заложници, од кои едниот бил американски државјанин, а другиот потекнувал од Италија. Тие биле киднапирани од терористичка мрежа на Ал Каеда. Обама порача дека нивните мисли се со семејството на докторот Варен Вејнстајн и Џовани Ло Порто.

XS
SM
MD
LG