Достапни линкови

Кадиров-Непријавените безбедносни сили ќе бидат стрелани


Лидерот на Чеченија, Рамазан Кадиров

Лидерот на Чеченија, Рамазан Кадиров и соопштил на полицијата дека има дозвола да стрела врз безбедносни сили од останатите делови на Русија кои спроведуваат операции во неговата земја без согласност. Кадиров ја даде изјавата за време на средбата со претставници на безбедносните сили во Грозни.

XS
SM
MD
LG