Достапни линкови

Руска ракета се урнала по лансирањето


Руското министерство за вонредни ситуации соопшти дека експериментална ракета се урнала за кратко време откако била лансирана во северозападниот регион на Архангелск. Според министерството, ракетата се урнала откако поминала 10 километри во близина на селото Заболотие. Се уште не е јасно за каков тип на ракета се работи и која била целта на лансирањето.

XS
SM
MD
LG