Достапни линкови

Котевски-Во Гошинце распоредени единици на полицијата


Иво Котевски, помошник министер за внатрешни работи. Портпарол на МВР.

Портпаролот на Министерството за внатрешни работи Иво Котевски изјави дека теренот околу караулата Гошинце се обезбедува и се создаваат услови за непречено и безбедно одвивање на увидот. Котевски порачува и дека направени се и контакти со косовските власти и оти за утре се очекува да се одржат состаноци на највисоко ниво. Според него, комуникација и состаноци ќе има и со српските безбедносни структури. Караулата во Гошинце ноќеска беше нападната од вооружена група, при што беа заробени четворица полицајци.

XS
SM
MD
LG