Достапни линкови

Шефот на грчката дипломатија во САД


Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас

Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас денеска ја почнува петдневната посета на САД, во чии рамки ќе се сретне и со медијаторот Метју Нимиц. Коѕиас денеска во Вашингтон ќе разговара со американскиот државен секретар Џон Кери, а во програмата се предвидени средби со членови на Сенатот и Конгресот, како и со советникот за национална безбедност Сузан Рајс. Тој в петок во Њујорк ќе се сретне со генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун, како и медијаторот во спорот за името Метју Нимиц.

XS
SM
MD
LG