Достапни линкови

Нова бомба на СДСМ во 14 часот од Паркот во Капиштец


Нова бомба денеска ќе објави СДСМ од Паркот во Капиштец, која ќе биде 23-та по ред. Најавите се дека Андреј Жерновски во 14 часот ќе објавува прислушувани материјали за начинот на кој власта вршела притисоци пред и по локалните избори во 2013 година. Некои портали повикувајќи се на партиски извори информираат дека ќе биде објавен и разговор во кој се слушало како премиорот Никола Груевски договарал физички напад врз Жерновски.

XS
SM
MD
LG