Достапни линкови

Времето денеска: облачно и ветровито


Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд, особено во претпладневните часови. Ќе дува умерен северен ветер, а температурата ќе се движи од 10 до 19 степени. Во Скопје слично време, променливо облачно, посвежо и ветровито. Утринската температура ќе се спушти до седум, а дневната ќе се искачи до 16 степени.

XS
SM
MD
LG