Достапни линкови

СДСМ од Штип: власта правела изборни нерегуларности и притисоци врз бизнисот


Претседателот на општинскиот разгранок на СДСМ во Штип, Владимир Милошев на денешната прес-конференција, објави нова така наречена бомба, односно прислушувани разговори кои, како што истакна, покажуваат како функционери на ВМРО-ДПМНЕ направиле упад во автономијата на универзитетот Гоце Делчев во Штип, правеле изборни нерегуларности и притисоци врз штипските бизнисмени кои одбивале да соработуваат со власта. Милошев објави и разговори кои, како што рече докажуваат дека вработувања по партиска линија, како и какви мислења имаат финкционерите од ВМРО-ДПМНЕ за своите колеги и сопартијци.

XS
SM
MD
LG