Достапни линкови

Времето денеска: сончево со краткотрајни врнежи


Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне ќе има развој на локална нестабилност особено во северните делови со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од два до 10, а дневната од 21 до 28 степени. Во Скопје слично време, претпладне сончево со мала до умерена облачност ислаб до умерен југозападен ветер. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со краткотраен дожд и грмежи. Утринската температура ќе се спушти до осум, а дневната ќе се искачи до 25 степени.

XS
SM
MD
LG