Достапни линкови

Италијанскиот премиер Рензи на средба со Обама


Италијанскиот премиер Матео Рензи

Италијанскиот премиер Матео Рензи денеска ќе се сретне со американскиот претседател Барак Обама во Белата куќа. Во фокусот на разговорите ќе бидат безбедносни и економски прашања. Белата куќа соопшти дека Рензи и Обама ќе разменат мислења за конфликтот во Украина, заканите кон западот од милитантите на Исламската Држава и кризата во Либија.

XS
SM
MD
LG