Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала до умерена локална


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, а преку денот ќе дува умерен повремено засилен ветер од југозападен правец. Утринската температура ќе се движи од нула до седум, а дневната од 20 до 28 степени. Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност и со умерен повремено засилен југозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе се искачи до 26 степени.

XS
SM
MD
LG