Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од југозападен и западен правец. Температурата ќе се движи од 15 до 26 степени. Во Скопје ќе биде сончево со температура до 24 степени.

XS
SM
MD
LG