Достапни линкови

Времето денеска: сончево и умерено облачно


Во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од минус два до шест, а дневната од 13 до 20 степени. Во Скопје слично време, со дневна температура до 17 степени.

XS
SM
MD
LG